Mobile menu

Su Analiz Laboratuvarı

Su kaynaklı salgınlar ve bu salgınlara bağlı olan hastalık ve ölümlerin önüne geçebilmek ve insanlara “sağlıklı ve temiz” su ulaştırabilmek için sular arıtma işlemlerinden geçirilmektedir. Su, arıtma tesislerinde çeşitli işlemlerden geçirilerek, sağlık şartlarına uygun hale getirildikten sonra dağıtım sistemlerine verilmektedir.

Sağlıklı su; renksiz, kokusuz, berrak ve sağlığa zarar verebilecek mikrobiyolojik ve kimyasal kirleticilerden arındırılmış aynı zamanda sağlık için gerekli mineralleri uygun ve yeterli miktarda içeren sudur.” Yaşam kaynağı ve yeryüzünde en yaygın olarak bulunan kimyasal bileşiktir. Kimyasal yapısı hidrojen ve oksijenden (H2O) ibarettir. İyi bir çözücü olduğundan bileşiminde daima çözünmüş kimyasal maddeler bulunur. Doğadaki su bu nedenle hiçbir zaman saf olarak bulunmaz. Suyu saflaştırmak için özel olarak arıtma sistemleri kullanılmalıdır.

Analyzer’ın su analizlerinde uzmanlaşmış kadrosu müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı hedeflemiştir.

Dilerseniz şimdi sağ tarafta yer alan su analizlerimizin yapıldığı sayfayı ziyaret ederek sularda yaptığımız analizlere göz atabilirsiniz.